חיפושדלג על חיפוש
טלפון לתשלומים ובירורים
1800-800-232
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסבר אודות מד המים

 • מספר מד המים

 • המספר נועד לשייך את מד המים ללקוח.

   

  במערכת הממוחשבת של פלגי מוצקין מופיעים כל הפרטים הנוגעים למד המים על פי מספר זה.

   

  מספר מד המים מופיע גם בחשבון המים.

    תמונה של מד מיים

  • קריאת המים

   הספרות השחורות מציינות את כמות צריכת המים במ"ק. ספרות האדומות מציינות ליטרים ואינן מופיעות בחשבון המים.
  • פרפר מרכזי

   בשעת צריכת מים אמור הפרפר המרכזי להסתובב. במידה שקיימת צריכת מים, אולם הפרפר אינו מסתובב, הרי שמד המים אינו תקין. במידה שכל ברזי הבית והחצר סגורים, אולם הפרפר מסתובב, קרוב לוודאי שקיימת נזילה. יש להזמין בעל מקצוע.
  • פרפר קטן וספרות מסביבו חץ

   נועדו לבדיקת תקינות וכיול במעבדה לבדיקת מדי מים. אין לגעת בהם. החץ מעיד על כיוון זרימת המים. מדי מים מורכבים כאשר כיוון החץ מכוון כלפי בית הצרכן. במידה שכיוון החץ הוא מהבית החוצה, הרי שמד המים אינו מורכב כהלכה, ויש לפנות מיד לפלגי מוצקין. במקרים של תקלות במד המים כגון: נזילות ,זכוכית שבורה ,שעון עצור או בכל תקלה אחרת יש לפנות למוקד העירוני ולדווח על התקלה, אי דווח יגרור הוצאות מיתרות.
  • כיצד ניתן לבדוק את תקינות מד המים?

   אם קיים בלבך חשש שמד המים אינו סופר כשורה את כמויות המים הנצרכות , אנה פנה אלינו לבדיקת תקינות מד המים.הבדיקה כרוכה בתשלום. במידה שיתברר מתוצאות הבדיקה כי מד המים אכן אינו תקין,יזוכה חשבונך בעלות הבדיקה וחשבונך ייערך בהתאם.
  • הסבר לחשבון המים

   החשבון בגין אגרת המים מורכב ממס' פרמטרים: צריכה פרטית – חישוב המים שנצרכו בפועל בתקופת החשבון. הצריכה נקבעת לפי ההפרש בין קריאת מד המים הנוכחית לקריאת מד המים הקודמת. צריכה משותפת – צריכה משותפת הינה ההפרש בין צריכת המים שנמדדת במד המים הראשי לבין צריכת המים הנמדדת במדי המים הפרטיים של הדיירים. צריכה משותפת משמשת בדרך כלל לניקיון הבניין, השקיית הגינה, או כל צריכה המבוצעת ישירות ממד המים הראשי של הבניין. הצריכה המשותפת מתחלקת באופן שווה בין כל דיירי הבניין (אלא אם הוגש לפלגי מוצקין הסכם חלוקה אחר המקובל על כל הדיירים). אגרת ביוב – אגרת הביוב מחושבת לפי כמות המים המסופקת לנכס.
  עבור לתוכן העמוד